۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور
ENGLISH
معاونت هماهنگی برنامه و بودجه معاونت هماهنگی برنامه و بودجه
1398/07/28 بخشنامه بودجه سال 1399 كل كشور ابلاغ شد
بخشنامه بودجه سال 1399 كل كشور ابلاغ شد

رئيس‌جمهور بخشنامه بودجه سال 1399 كل كشور را در محورهاي «درآمدزايي پايدار، هزينه‌كرد كارا، ثبات در اقتصاد، توسعه و عدالت و اصلاحات نهادي نظام بودجه‌ريزي» ابلاغ كرد. با ابلاغ بخشنامه بودجه سال آتي از سوي رئيس‌جمهور به كليه دستگاه‌هاي اجرايي، لايحه بودجه سال 1399 كل كشور در محورهاي «درآمدزايي پايدار، هزينه‌كرد كارا،‌ ثبات در اقتصاد، توسعه و عدالت و اصلاحات نهادي نظام بودجه‌ريزي» و با رويكردهاي «رشد بلندمدت، ‌ثبات‌سازي كوتاه مدت، پيشرفت متوازن و فراگير و اصلاح ساختار دولت» تدوين خواهد شد.

بر اساس اين بخشنامه، با توجه به شرايط اقتصاد كلان كشور در سال آينده، لازم است كليه دستگاه‌هاي اجرايي در جهت تسريع در اجراي اصلاحات ساختاري بودجه و تحقق سياست‌هاي كلي اقتصاد مقاومتي، بودجه پيشنهادي خود را با رعايت انضباط مالي و حذف فرآيندها و هزينه‌هاي غيرضرور، ارتقاي بهره‌وري، رفع عوامل مخل رشد اقتصادي، بهبود فضاي كسب‌وكار، شناسايي و عملياتي نمودن راهكارهاي افزايش منابع عمومي ارائه نمايند.

هم‌چنين، كليه دستگاه‌هاي اجرايي موضوع ماده (5) قانون مديريت خدمات كشوري مكلف هستند در چارچوب جهت‌گيري‌ها و سياست‌هاي مندرج در اين بخشنامه و ضوابط مالي و دستورالعمل‌هاي جامع بودجه‌ريزي مبتني بر عملكرد،‌ سند اجرايي بودجه خود را با هماهنگي دستگاه سياست‌گذار مطابق زمان‌بندي و در سقف اعتبارات تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي و هزينه‌اي (به تفكيك امور و فصول) به سازمان برنامه و بودجه كشور ارائه نمايند.

سازمان برنامه و بودجه كشور نيز موظف است در صورت عدم دريافت سند اجرايي بودجه هريك از دستگاه‌هاي اجرايي،‌ رأساً نسبت به تنظيم سند اجرايي سال 1399 آن دستگاه اقدام نمايد.

گفتني است،‌ مسئوليت ارائه بودجه پيشنهادي در قالب دستورالعمل‌هاي بودجه از سوي دستگاه‌هاي اجرايي، ‌بر عهده بالاترين مقام دستگاه خواهد بود.

متن كامل بخشنامه بودجه سال 1399 و پيوست‌ها

تعداد بازدید: 645
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اصفهان   ميباشد.
Powered by DorsaPortal